IZVIĐAČKI ZAVJET U 1. DRUŽINI IZVIĐAČA „NENAD SABLIĆ – NOSONJA“ , ČEPIN
Autor: Marija Dorić, 19. 10. 2020.

IZVIĐAČKI ZAVJET U 1. DRUŽINI IZVIĐAČA „NENAD SABLIĆ – NOSONJA“ , ČEPIN

Dana 16.10.2020. u 13 00 sati u Čepinu nad grobom nedavno preminulog ekonoma, kuhara i zdravstvenog savjetnika u Odredu izviđača „Suncokret“ Čepin Nenada Sablića – Nosonje, sedam članova 1.družine „Nenad Sablić – Nosonja“, nakon priznatog Prvog javora položilo je izviđački Zavjet. To su: Marino Babić, Matko Bandić, Josipa Konjik, Stela Matičić, Gabriel Palatinuš, Karlo Romić, Borna Župan.

Izviđači i planinke su nad grobom, pred odredskom zastavom koju je u stavu pozdrava držao pomoćnik vođe družine Andrija Brkić, izviđač Drugog javora izgovarali riječi Zavjeta istovremeno držeći zastavu i odajući joj najveću počast. Novim izviđačima čestitke na položenom Zavjetu izrekli su nastavnica Zlata Matusina i planinka Drugog javora Katarina Bek (koja nastavlja obavljati dužnosti brata Nosonje), bivša učenica Osnovne škole Miroslava Krleže u Čepinu. Novim izviđačima marame oko vrata stavio je starješina družine Borna Šulc, izviđački instruktor i specijalist za porječanstvo. Dao im je i njihove iskaznice s podatcima o položenom Zavjetu. Upozorio je da ih Zavjet položen nad grobom Nosonje, čije ime družina nosi, obvezuje kao nove pripadnike izviđačkog pokreta da se ugledaju na njegov izviđački lik koji im treba biti primjer u budućnosti kao izviđača, kao sina, kao supruga i oca. Trebaju živjeti i raditi po izviđačkim zakonima, poštivati starije, a pomagati mlađima i slabijima i biti primjereni građani zajednice u kojoj se školuju i žive. Marševskim korakom i strojevim radnjama zapovijedao je vođa družine Borna Vuk, izviđač Drugog javora.

VOĐA DRUŽINE:

Borna Vuk, izviđač Drugog javora