Ukupno: 207410
Natjecanja – od školskih do državnih
Autor: Marija Dorić, 4. 5. 2021.

Uspjesi naših učenika na natjecanjima

Proljeće je u školama uvijek vrijeme kada učenici vrednuju svoje znanje na natjecanjima pokazujući ono u čemu su najbolji. Velik broj učenika naše škole sudjelovao je na školskim natjecanjima iz različitih područja, tridesetak ih se plasiralo na županijska natjecanja, a stigli su i do državnih.

Tradicionalno, učenici sudjeluju i postižu zapažene rezultate na natjecanjima iz prirodoslovne skupine predmeta. Ove školske godine na Županijskom natjecanju iz kemije sudjelovalo je čak 6 učenika osmih razreda, a najbolje rezultate ostvarili su Nika i Jona Januš zauzevši 2. i 3. mjesto. Na Županijskom natjecanju iz biologije natjecala su se 4 učenika osmih razreda dok je najbolja bila Tina Kordić s osvojenim 7. mjestom. Na natjecanja iz biologije i kemije učenike je pratila njihova mentorica Zlata Matusina.

Na natjecanju iz fizike sudjelovalo je dvoje učenika, Josipa Skočibušić i Dominik Vučković zauzevši 6. i 7. mjesto pod mentorstvom učiteljice Sunčice Peroković.

Na natjecanju iz matematike školu su predstavljala dva učenika. Učenik osmog razreda Dominik Vučković osvojio je 3. mjesto s mentoricom Antonelom Štulac i najmlađa učenica koja je sudjelovala na natjecanjima, učenica 4. razreda Petra Lutrov osvojila je 6. mjesto s mentoricom Anom Šili.

Svake školske godine velik broj učenika sudjeluje na natjecanjima iz tehničke kulture gdje se postižu vrlo dobri rezultati. Ove godine učenici osmih razreda sudjelovali su na natjecanju u različitim kategorijama. U kategoriji modelarstva Jona Januš osvojila je 2. mjesto, automatike Nika Januš, 2. mjesto, fotografije Josipa Skočibušić, 4. mjesto, elektronike Borna Vuk, 3. mjesto i elektrotehnike Dominik Vučković, 2. mjesto. Natjecanje iz modelarstva, Modelarska liga, na državno natjecanje idu dvije naše natjecateljice  Iva Heffer i Mihaela Borbaš u području graditeljstva s njihovim mentorom Leonom Zakanjijem.

Na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika školu su predstavljale 3 učenice, a 4. mjesto osvojila je učenica sedmog razreda Barbara Kozić s mentoricom Nadom Marguš.

Najbolji rezultat na natjecanjima ove školske godine postigli su učenici na natjecanju iz povijesti. Na županijskom natjecanju sudjelovala su dva učenika osmog razreda Dominik Labaj i Emanuel Majher. Dominik Labaj plasirao se na Državno natjecanje na koje će ga pratiti mentor Slavko Babić.

Na najviše natjecanja ove godine sudjelovao je učenik osmog razreda Dominik Vučković. Dominik se plasirao na čak 5 županijskih natjecanja i na svima ostvario zapažene rezultate.

Osim rezultatima na natjecanjima u znanju, učenici se mogu pohvaliti i sudjelovanjem na brojnim natječajima i natjecanjima različitih udruga. Osobito smo ponosni na ostvareno 2. mjesto na razini države u Atom ligi-natjecanju iz područja matematike, kemije i fizike koje su osvojile Nika Januš, Jona Januš i Josipa Skočibušić. Očekuje nas Međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica na kojem učenicima želimo puno uspjeha.

Branka Mack - Savanović, ravnateljica