NAŠE ODBOJKAŠICE DRŽAVNE PRVAKINJE ZA 2011. GODINU
Autor: Josip Ambroš, 19. 5. 2011.

ODBOJKAŠICE OŠ MIROSLAVA KRLEŽE DRŽAVNE PRVAKINJE ZA 2011. GODINU

Veliko srce i marljiv dugogodišnji rad nadomjestili neadekvatne uvjete u kojima naše odbojkašice treniraju

Vitrine OŠ Miroslava Krleže bogatije su za još jedno odličje. Sada već vrlo bogatoj kolekciji pehara i sportskih odličja danas, 18. svibnja 2011. godine, naše odbojkašice dodale su još jedan osvojivši 1. mjesto na Državnom natjecanju osnovnoškolskih športskih klubova.

ODBOJKAŠICE OŠ MIROSLAVA KRLEŽE DRŽAVNE PRVAKINJE ZA 2011. GODINU

Ovogodišnje završno natjecanje održano je od 16. do 18. svibnja u Splitsko–dalmatinskoj županiji. Pravo natjecanja ostvarilo je 6 ekipa – prvakinja svojih regija. U vrlo jakoj konkurenciji, gdje su se posebno istaknule ekipe OŠ iz Poreča i Sinja, naše djevojčice su, zahvaljujući velikoj borbenosti i iskustvu s prošlogodišnjeg Državnog natjecanja (osvojeno 3. mjesto), te pod stručnim vodstvom profesora Ivana Pospišila, osvojile najviše državno odličje.

Svi učenici i radnici škole ponosni su na rezultate svojih sportašica i njihovog trenera, koje su na ovom natjecanju predstavljale ne samo Osnovnu školu Miroslava Krleže, već i svoje mjesto Čepin, grad Osijek, Osječko-baranjsku županiju i regiju Slavonije i Baranje.

Ispraćajući ih na završno natjecanje priželjkivali smo ovakav rezultat. Znali smo kako su suvereno i s lakoćom, bez izgubljenog seta  prošle kroz sva prednatjecanja.

One su, prije svega, odlične učenice i vrlo uspješne i u drugim područjima u školi. Medalje za osvojeno 1. mjesto primile su: Antonija Volmut, Ema Kolarić, Ema Pavičić i Tijana Vodopija, učenice 8. razreda, Maria Batrnek i Mia Vidović, učenice 7. razreda, Dea Volmut, Matea Žeravica i Vanesa Šokman, učenice 6. razreda i Katarina Pavičić, Anđelina Stojnić i Matea Antunović, učenice 5. razreda.

Profesor Pospišil je s ekipom naše škole višestruki sudionik završnih natjecanja školskih športskih klubova. Ovo je najviši domet koji može postići jedan učitelj sa svojim učenicima. Na tome mu čestitamo.

Ovo je i prigoda istaknuti da to nije jedini sportski trofej za ovu školu. Dobro je poznato da je naša škola prvak države u malom nogometu za 1966. godinu, odbojke za djevojčice 1976. i atletike za djevojčice 2001. godine. Ako tome dodamo više osvojenih drugih i trećih mjesta u posljednjih dvadesetak godina, onda s pravom možemo reći da se u našoj školi stručno i kvalitetno radi s mladim talentima.

Rezultati su još vrjedniji ako znamo da se treninzi održavaju u  neadekvatnim uvjetima. Upravo to obvezuje općinsko vodstvo na stvaranje boljih uvjeta. I ovom prigodom pozivam čelništvo Općine Čepin da ubrza s radnjama oko izgradnje športske dvorane pri našoj školi.

Odličja s Državnog prvenstva

Svečani doček šampionki

Ekipa DESETICE s trenerom I. Pospišilom

Antonija, najbolja igračica i kapetan naše ekipe prima pehar.