Ukupno: 207379
Dan škole (5. i 6. lipnja)
Autor: Maja Katalinić, 3. 6. 2014.

U sklopu realizacije programa građanskog odgoja naša škola ove godine provodi dva projekta:

1. Projekt „Hrvatski velikani prošlog stoljeća“.

2. Projekt sigurnosti učenika u prometu pod nazivom „Biciklom od škole do škole“.

Završnica oba projekta događa se u vrijeme obilježavanja Dana škole. Svečana školska priredba, koja će se održati 5. lipnja u 18,30 sati,  posvećena je hrvatskim velikanima prošlog stoljeća. Na priredbi će biti prikazan sažetak projekta u kome je svaka razredna zajednica tijekom cijele školske godine (jedenom tjedno) prikazala po jednog hrvatskog velikana. Tako su našom školom, kroz prezentacije učenika, prošetali znanstvenici, umjetnici, književnici, sportaši… Učenici su imali priliku vidjeti izume i djela Ružičke, Penkala, Tesle, Meštrovića…, glumili likove Ivane Brlić- Mažuranić, Mate Lovraka, Miroslava Krleže, Sunčane Škrinjarić…, pjevali i imitirali Mihaljevića, Šovagovića, Dvornika, Petrovića… Svako predstavljanje hrvatskih velikana pratili su prigodni plakati – posteri.

Jedan dan obilježavanja Dana škole, 6. lipnja 2014. godine posvetili smo završnici projekta „Biciklom od škole do škole“. Ovaj projekt je nastao kao potreba promicanja kulture vožnje biciklom i korištenja bicikla kao ekološkog prijevoznog sredstva, te povećanju sigurnosti učenika u prometu. Osim edukativne zadaće projekt ima zadaću poticanja lokalne zajednice na izgradnju biciklističkih staza i postavljanje stalaka za bicikle na javnim mjestima.

Završnica projekta je organizirana vožnja biciklima (biciklijada) za učenike, roditelje, učitelje i mještane koji se žele uključiti u ovu akciju, te natjecanje učenika 6. i 7. razreda u spretnosti vožnje bicikla.

Završne aktivnosti – biciklijada i natjecanje u spretnosti vožnje bicikla održat će se 6. lipnja 2014. godine i to:

• 8,00 sati - Predavanje za učenike 6. i 7. razreda na temu sigurnosti u prometu,
  • 8,30 sati – Natjecanje učenika 6. i 7. razreda u spretnosti vožnje bicikla na poligonu školskog igrališta,
  • 9,45 – 10,00 sati okupljanje sudionika biciklijade,
  • 10,00 otvaranje biciklijade i davanje uputa sudionicima,
  • 10,15 sati – organizirana vožnja biciklima pod policijskom pratnjom trasom:  polazak iz školskog dvorišta i kretanje Ulicom grada Vukovara, Augusta Šenoe, J. J. Strossmayera, Putem paralele, Kalničkom ulicom, Ulicom Papuka, Psunjskom ulicom, Medvedničkom ulicom, dvorište OŠ V. Nazor, Kalničkom ulicom, Putem paralele, J.J. Strossmayera, I. Gundulića, Ulicom grada Vukovara i povratak na školsko igralište.
  • 11,30 sati završetak manifestacije.

U pripremu i provođenje aktivnosti vožnje biciklom uključili su se: Policijska postaja Čepin, Općina Čepin i DVD Čepin, kao i mnogobrojni roditelji. Svima se zahvaljujemo, a posebno radnicima Policijske postaje i roditeljima koji su prepoznali vrijednost ovoga projekta.

Ravnatelj:

Josip Ambroš

Kako nam je lijepo bilo na biciklijadi možete vidjeti u našoj foto-galeriji

Izašle su i objave u Glasu Slavonije: Dan OŠ Miroslava Krleže i Prva biciklijada u Čepinu