« Veljača 2022 »

Ukupno: 207266
O našoj školskoj knjižnici

Povijest knjižnice naše škole veže se uz staru školu u Dvoru, gdje je djelovala knjižnica od osnutka škole. Knjižnica škole u danjašnjoj zgradi započela je s radom godine 1968.,a starije generacije sjećaju se knjižnice koja se nalazila u prostoru zbornice. U sadašnjem prostoru  knjižnice, nakon odlaska gospođe Milice Jošnik i dolaskom nove knjžnjičarke mag. povijest umjetnosti i bibliotekarstva Nikoline Pejić, dogodile su se neke promjene. Iako je knjižnični namještaj ostao isti,napravjen je novi razmještaj koji više odgovara potrebama naših korisnika. A učenici najviše traže lektirne naslove i tek ponekad neku knjigu koja nije dio obaveznog čitanja. Dok radimo na proširenju i obogaćivanju našeg lektirnog fonda, odlučili smo se posvetiti i onima koji žele čitati nešto više. Od listopada 2015. godine u našoj školi postoji i Čitateljski klub koji je otvoren za sve zainteresirane učenike od 1.-8. razreda. Mjesto je to za literarni susret i u ugodnom i opuštenom okruženju razgovor o knjigama.

Idući sastanak Kluba održati će se 30. studenog u 13:15h. Uz klub čitatelja, u školi je pokrenuta izvannastavna aktivnost- knjižničari. Zaduženje knjižničara je da brinu o pravilnom slaganju knjiga na police i pomažu učenicima pri izboru knjiga, a moramo napomenuti da su članovi malih knjižničara bili od velike pomoći tijekom davanja novog izgleda našoj knjižnici.

Nikolina Pejić, knjižničarka

Razgovarali smo s nekim učenicima. Na pitanja koliko , što i kako čitaju rekli su nam:

- Barem jednom tjedno odlazim u knjižnicu.Čitam samo lektiru, a najdraža mi je knjiga Koko i duhovi. (Lara Marjanović, 5.a)

- Mjesečno uz lektiru pročitam još jednu knjigu. Najdraže su mi knjige o Harry Potteru. Volim ih čitati jer su zanimljive i pune iznenađenja. Do sada sam
pročitala pet dijelova.
(Kristina Šuntić, 4.a)

- Najdraža knjiga mi je Junaci Pavlove ulice, jer je zanimljiva i govori o dječjim igrama. Jedna od rijetkih dječjih knjiga koja tužno završava. (Tijana Bubanj, 7.a)

Filip Čavar, Marino Primorac, Dino Hefer iz 5.b i neki drugi dječaci rado čitaju stripove.

- Volim čitati knjige Sanje Pilić, jer govore o našim problemima i iz njih možemo puno naučiti. (Marta Jukić, 5.b)

novinari