Osnovna škola Miroslava Krleže Čepin

Mir je moj đir

Dabar 2017.

« Siječanj 2022 »

Ispis statistike od 5. 6. 2018.

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području
Autor: Marija Dorić, 9. 7. 2021.

Poduzetništvo u našoj školi

Naša škola, OŠ Miroslava Krleže Čepin prijavljuje se za projekt razvoj STEM vještina i opremanje školskih učionica STEM opremom u partnerstvu s Općinom Čepin, OŠ Vladimira Nazora, Općinom Strizivojna i OŠ Ivana Brlić Mažuranić Strizivojna, Općinom Vladislavci i OŠ Mate Lovraka, Gradom Belišćem i OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, Općinom Satnica Đakovačka i OŠ Satnica Đakovačka:

Naš cilj projekta je:

-          edukacija učitelja STEM područjima

-          opremanje općinskog prostora  u CAM/CAD učionicu i radionicu

-          izrada hardvera (opreme) za projekt u vidu meteoroloških stanica i sušare za bilje  školama partnera

-          izrada softvera za meteorološku stanicu u školi partnera (OŠ Ivana Kukuljevića Belišće)

-          opremanje učionice fizike aparaturom vezanim uz temu projekta

-          izrada prezentacijsko-edukacijskog laboratorija iz elektronike

-          izrada laboratorija iz kemije za testiranje, izradu, pakiranje i plasman robe na tržište zadrugom

-          opremanje učionice za učenje elementarne automatike i elektronike

-          održavanje edukacija iz financijske matematike školama partnera

-          održavanje edukacija o ljekovitim svojstvima biljaka školama partnera

-          održavanje edukacija iz 3d modeliranja, CAD/CAM školama partnera

-          održavanje edukacija iz elektronike školama partnera

-          prilagodba nastavnog kurikuluma kemije, biologije, prirode, matematike, fizike, informatike i tehničke kulture u zakonskom okviru sadržajima vezanim uz projekt

-          izrada plana i programa izvannastavnih aktivnosti (modelari, cvjećari i zadruge koje uključuju uporabu dobivene opreme)

-          razmjena iskustava sa školama partnera

-          razvoj poduzetništva učitelja i učenika

-          razvoj vlastitih proizvoda baziranih na ljekovitom bilju kao i plasman proizvoda na tržište Učeničkom zadrugom Suncokret na različitim događanjima.

Kako vidite iz napisanoga, ambiciozno krećemo u projekt koji će uz proizvode poput čajeva, sapuna i biljnih pripravaka biti dostupni na različitim događanjima u Čepinu. Svaka općina i škola partner ima svoj interni cilj koji će razvijati svoje kompetencije i kompetencije svojih učenika u područjima poput poduzetništva, informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji u odgoju i obrazovanju, prirodnim znanostima i aktivnom građanstvu. Ovo je samo jedan od primjera kako mogu surađivati lokalna uprava i škole s ciljem stvaranja novih vrijednosti i razvoja, kako pojedinca, tako i cijele regije. Nadamo se da će projekt dobiti zeleno svijetlo i da će se EU novac iskoristiti na najbolji mogući način, a to je na obrazovanje i poduzetništvo.

Leon Zakanji, prof.