Ukupno: 207349
Ljetni kamp za djecu i mladež
Autor: Maja Katalinić, 5. 4. 2016.

U nekim je godinama djetetu najbolje u društvu svojih vršnjaka. Ako je pri tome pravilno usmjereno i motivirano, upravo će u njihovom društvu naučiti i steći znanja i vještine za cijeli život. Ali… gdje će naći vršnjake s kojima će se istovremeno zabavljati i učiti, a sve pod nenametljivim nadzorom stručne odrasle osobe i u kontroliranim uvjetima… u prirodi, uz more, na suncu i svježem zraku ? Odgovor je jednostavan: u izviđačkom ljetnom kampu!

Stvari s kojima će se sresti u kampu pomoći će im općenito u životu, ali će im možda otvoriti i neke nove vidike i stvoriti nove strasti koje im mogu zauvijek ostati. Dijete se u kampu osjeća korisnim i neovisnim, uči o odgovornosti, postaje komunikativnije, dobiva više samopouzdanja, spoznaje svoje mogućnosti i stvara si osjećaj da se radom, osobnim zalaganjem i djelovanjem u skupini može nešto pozitivno postići. Kroz različite dnevne zadatke kod djece se potiče kreativnost i maštovitost, a nakon kratke početne prilagodbe kampovi postaju kontrolirano okruženje u kojem se djeca osjećaju sigurnima.

Možda je najveća prednost dječjih kampova u tome što djeci omogućavaju ostvariti dugotrajne društvene kontakte i prijateljstva. Čak i ona djeca koja baš nikoga ne poznaju, kroz osmišljene programe i grupne aktivnosti brzo steknu poznanstva i nove prijatelje. Neka prijateljstva mogu trajati cijeli život, neka samo za vrijeme boravka u kampu, ali za razvitak djeteta je dobro da iziđe iz svog ustaljenog kruga prijatelja i spozna različitosti.

Na kraju, ne i najmanje važno ! Ne zaboravimo zabavu, u ovom slučaju svrhovitu zabavu. Kroz aktivnosti i programske sadržaje djeci zabave nikad dosta, sva se rado ujutro bude i vesele svakom novom danu.

Stoga vas pozivamo na LJETNI KAMP u organizaciji Saveza izviđača Osječko-baranjske županije, na otoku Prviću, kod Šibenika. Kamp će biti organiziran u tri desetodnevne smjene u vremenu od 04. srpnja do 3. kolovoza 2016.. Za sudionike kampa organiziran je puni pansion sa smještajem u šatorima (ležajevi s posteljinom) te autobusni i brodski prijevoz. Cijena ukupnog aranžmana iznosi 1.600,00 kuna. Detaljnije informacije na: www.slavonski-hrast.hr .

Izvor: http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=61822