Ruksak (pun) kulture- predstava Šumastikus
Autor: Nikolina Pejić, 17. 6. 2019.

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i
 približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u
 sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim
 sadržajima.

Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo
 znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore
 kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Naša škola jedna je od odabranih ustanova za provedbu ovog programa u kategorijama: književnost, kazališna umjetnost i kulturna baština.

Početak sudjelovanja u programu Ruksak (pun) kulture otvorila je umjetnička organizacija TeatruM iz Zagreba. Predstava Šumastikus u izvedbi Sanje Milardović i Petra Cvirina oduševila je učenika drugih, četvrtih i šestih razreda naše škole.

Učenici OŠ Miroslava Krleže iz Čepina prisustvovali su izvedi predstave ''Šumastikus'' u izvedbi Sanje Milardovića i Petra Cvirina, iz Umjetničke organizacije TeatruM.

Učenici su s pozornošću su pratili zgode i nezgode dvoje malih izletnika. Kroz zabavan, ali i poučan prikaz naučili su kako (ne) biti dobar izletnik, što učiniti ako se izgubimo te da  imati prijatelja kraj sebe znači da nikad nismo posve izgubljeni.

Nakon predstave, učenici četvrtih razreda sudjelovali su na dramskoj radionici gdje su i sami imali priliku glumiti drvo, sunce, kišu te i na taj način biti dio ove odlične predstave.